Mannen som skulle ta livet av sig af Helena Sigander
?/100
Endnu ingen anmeldelser

Mannen som skulle ta livet av sigaf Helena Sigander

Mannen som skulle ta livet av sig satt i solstolen med armarna hängande längs sidorna. Han var omringad av människor i likadana solstolar. De pratade, läste och drack färgglada drinkar. Njöt av solskenet och den svalkande brisen som förde med sig en salt doft från havet som glänste nedanför hotellet. Han gjorde ingenting. Det här var hans sista dag i livet. Eller?

"Mannen som skulle ta livet av sig" är en novell av författaren Helena Sigander. Den är en del av novellsamlingen "Folkstyre, blindstyre", författad av Novellmästarna (2014).
Helena Sigander är en svensk författare, förläggare och spökskrivare från Halland. Helena debuterade med "Sagor för små änglar med trötta föräldrar" 1991 och har sedan dess skrivit allt från romaner och noveller till ungdomslitteratur och deckare.
De bedste priser:
Streaming-tjenesteAbonnementspris
Læs eller lyt hos Mofibo

Læs og lyt til denne og andre gode bøger i op til 20 timer for kr. 89 om måneden.
Mofibo giver også mulighed for 100 timers lytning for kr. 129 om måneden eller ubegrænset lytning for kr. 149 om måneden.
Tilmeld dig herover, download app'en og så er du i gang.

Mannen som skulle ta livet av sig af Helena Sigander

Mannen som skulle ta livet av sig

af Helena Sigander

Ebog (ePub), 5 sider

ISBN: 9788726781113

Udgivet 08-02-2021 af SAGA Egmont

Ingen boganmeldelser ...

Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Mannen som skulle ta livet av sig' i de 488 aviser, blogs og andre medier, vi har fulgt siden 2010. Men vi har fundet 112.921 andre anmeldelser af bøger.