Den namnlösa, hemska skräcken i den hemsökta kammaren af Ahrvid Engholm
?/100
Endnu ingen anmeldelser

Den namnlösa, hemska skräcken i den hemsökta kammarenaf Ahrvid Engholm

Ahrvid var och rotade uppe på sin farfars vind bland gamla söndervittrad nitratfilm när han hittade en mystisk papperslunta. Det visar sig vara en novell, skriven i två tätt tryckta spalter, och längst ner signerad: "H.P.L". Det kan väl inte...kunde det? Satt Ahrvid och fingrande på en hittills försvunnen relik av skräckmästaren?

"Den namnlösa, hemska skräcken i den hemlösa kammaren" är en novell som är skriven som om den vore hittad i en bortglömd byrålåda hemma hos H.P. Lovecraft. Den gavs ut som en del av antologin "Ensam hemma", författad av Novellmästarna (2019).

Ahrvid Engholm är en svensk författare. Han specialiserar sig på noveller och science fiction. Engholm är upphovsman bakom den årligt förekommande tävlingen "fantastiknovelltävling" och medlem i föreningen Novellmästarna.
De bedste priser:
Streaming-tjenesteAbonnementspris
Læs eller lyt hos Mofibo

Læs og lyt til denne og andre gode bøger i op til 20 timer for kr. 89 om måneden.
Mofibo giver også mulighed for 100 timers lytning for kr. 129 om måneden eller ubegrænset lytning for kr. 149 om måneden.
Tilmeld dig herover, download app'en og så er du i gang.

Den namnlösa, hemska skräcken i den hemsökta kammaren af Ahrvid Engholm

Den namnlösa, hemska skräcken i den hemsökta kammaren

af Ahrvid Engholm

Ebog (ePub), 6 sider

ISBN: 9788726787139

Udgivet 29-01-2021 af SAGA Egmont

Ingen boganmeldelser ...

Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Den namnlösa, hemska skräcken i den hemsökta kammaren' i de 522 aviser, blogs og andre medier, vi har fulgt siden 2010. Men vi har fundet 113.887 andre anmeldelser af bøger.