Finale af Steen Langstrup

Finale af Steen Langstrup

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
The award winning novel behind the terrifying motion picture. A novel in the tradition of The Texas Chainsaw Massacre, Hostel and Saw.

Denmark is in the finale. Everybody is watching the game at home. At the gas station out by the highway, the two young women working the night shift are expecting a quiet evening and very few customers.

However no customers means no witnesses. They have been chosen to star in a completely different show.

“Don’t cry, Agnes,” the clown says. “It’s only showbiz after all.” He moves the shears to his other hand. “I promise, I won’t kill you, okay?”
Agnes is hunched over in the chair as far as the ropes allow. Tears and drool are dripping from her chin. She turns her head a tiny bit and glances up at the clown, trying to read his eyes behind the mask.
“I promise,” he repeats. “I won’t kill you—and nobody else will either—until you beg us to do it.”

 
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Finale' af Steen Langstrup i de 285 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 78.294 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger af Steen Langstrup

Faglitteratur 75
Spøgelserne på Frilandsmuseet af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 63,-
Skønlitteratur 42
Tabu af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 68,-
Skønlitteratur
I lygternes skær af Steen Langstrup Paperback · Lydbog
PRISER FRA KR. 49,-
Skønlitteratur 94
Stikker af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur
Frygt fabrik fælde 1 af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 200,-
Skønlitteratur
Frygt fabrik fælde 2 af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 200,-
Skønlitteratur 82
Alt det hun ville ønske hun ikke forstod af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 68
Ø af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 37,-
Skønlitteratur
Pyromania af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 210,-
Skønlitteratur 76
9 før døden af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 149,-
Skønlitteratur 64
Katrine af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 204,-
Skønlitteratur 77
Skadedyr og tulipaner af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET

Andre bøger udgivet af 2 Feet Entertainment

Skønlitteratur 74
I skyggen af Sadd 1 af Lars Kjædegaard, Sara Blædel, Gretelise Holm og Steen Langstrup m.fl. Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 57
I skyggen af Sadd 2 af Lars Kjædegaard, Agnete Friis og Gretelise Holm m.fl. Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 95,-
Faglitteratur 65
Kærlighedskontrakten af Sara Skaarup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 42,-
Skønlitteratur 68
Ø af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 37,-
Skønlitteratur 77
Skadedyr og tulipaner af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 82
Alt det hun ville ønske hun ikke forstod af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 56
Den hvilende ondskab af Steen Langstrup Paperback · Ebog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 65
Amerikansk olie af Steen Langstrup Paperback · Ebog
PRISER FRA KR. 99,-
Faglitteratur 75
Spøgelserne på Frilandsmuseet af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 63,-
Skønlitteratur 65
Skygger af Herman Bang, Steen Langstrup og Poul-Henrik Trampe m.fl. Paperback · Ebog
PRISER FRA KR. 59,-
Skønlitteratur 64
Katrine af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 204,-
Skønlitteratur 81
Fra ryggen af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 49,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 83
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 127,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 115,-
Skønlitteratur 69
Vaniljehuset af Mich Vraa Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 85
Tour de chambre af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 75
Satans sommer af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 71
Skyggedanseren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 85
Indtil vanvid, indtil døden af Kirsten Thorup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 111,-
Skønlitteratur
Twilight (5) - Midnatssol af Stephenie Meyer Indbundet bog
PRISER FRA KR. 199,-
Skønlitteratur 86
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 67,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 77
Forræderens børn af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 78
Normale mennesker af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 69
Pigen under træet af Sara Blædel Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 79
Vi er kortvarigt smukke her på jorden af Ocean Vuong Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 76
En lykkelig slutning af Maren Uthaug Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 86
Alt må vige for natten af Delphine de Vigan Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 75,-
Skønlitteratur 88
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 75
Vildskud af Julie Hastrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 80
Tabita af Iben Mondrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 78
Frank vender hjem af Kristian Bang Foss Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 78
Vådeskud af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-