Finale af Steen Langstrup

Finale af Steen Langstrup

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
The award winning novel behind the terrifying motion picture. A novel in the tradition of The Texas Chainsaw Massacre, Hostel and Saw.

Denmark is in the finale. Everybody is watching the game at home. At the gas station out by the highway, the two young women working the night shift are expecting a quiet evening and very few customers.

However no customers means no witnesses. They have been chosen to star in a completely different show.

“Don’t cry, Agnes,” the clown says. “It’s only showbiz after all.” He moves the shears to his other hand. “I promise, I won’t kill you, okay?”
Agnes is hunched over in the chair as far as the ropes allow. Tears and drool are dripping from her chin. She turns her head a tiny bit and glances up at the clown, trying to read his eyes behind the mask.
“I promise,” he repeats. “I won’t kill you—and nobody else will either—until you beg us to do it.”

 
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Finale' af Steen Langstrup i de 354 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 89.261 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger af Steen Langstrup

Faglitteratur
Forfattersind af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur
The Whispering of the Flies af Steen Langstrup Ebog
PRISER FRA KR. 45,-
Skønlitteratur
Plantagen, sæson 1, episode 5 af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Skønlitteratur
Plantagen, sæson 1, episode 4 af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Skønlitteratur
Plantagen, sæson 1, episode 3 af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Skønlitteratur
Plantagen, sæson 1, episode 2 af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Skønlitteratur
Plantagen, sæson 1, episode 1 af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Faglitteratur 75
Spøgelserne på Frilandsmuseet af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 67,-
Skønlitteratur 42
Tabu af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 68,-
Skønlitteratur 50
I lygternes skær af Steen Langstrup Paperback · Lydbog
PRISER FRA KR. 49,-
Skønlitteratur
Frygt fabrik fælde 1 af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 200,-
Skønlitteratur
Frygt fabrik fælde 2 af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 200,-

Andre bøger udgivet af 2 Feet Entertainment

Skønlitteratur 74
I skyggen af Sadd 1 af Lars Kjædegaard, Sara Blædel, Gretelise Holm og Steen Langstrup m.fl. Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 57
I skyggen af Sadd 2 af Lars Kjædegaard, Agnete Friis og Gretelise Holm m.fl. Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 95,-
Faglitteratur 65
Kærlighedskontrakten af Sara Skaarup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-
Faglitteratur
Forfattersind af Steen Langstrup Paperback
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur 68
Ø af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 37,-
Skønlitteratur 77
Skadedyr og tulipaner af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 60
Den hvilende ondskab af Steen Langstrup Paperback · Ebog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 82
Alt det hun ville ønske hun ikke forstod af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 65
Amerikansk olie af Steen Langstrup Paperback · Ebog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 79
Fluernes hvisken af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 52,-
Faglitteratur 75
Spøgelserne på Frilandsmuseet af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 67,-
Skønlitteratur 81
Fra ryggen af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 49,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 81
Skønne verden, hvor er du af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-
Skønlitteratur 71
Du kan alt af Christian Jungersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 27,-
Skønlitteratur 76
Det er de danske som flygter af Erik Valeur og Lise Ringhof Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 78
Kvæler af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 85
Gladiator af Jens Henrik Jensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 84
Store Kongensgade 23 af Søren Ulrik Thomsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 74,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 73
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 82
Margrete I af Anne Lise Marstrand-Jørgensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 78
Normale mennesker af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden. af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 84
Tour de chambre af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 84
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 16,-
Skønlitteratur 78
Kvinde set fra ryggen af Jesper Wung-Sung Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur 75
Satans sommer af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 16,-
Skønlitteratur 74
Opløst af Sara Blædel og Mads Peder Nordbo Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 73
Hvis vi ikke taler om det af Leonora Christina Skov Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 66
Box af Camilla Läckberg og Henrik Fexeus Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 29,-
Skønlitteratur 83
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 17,-