Finale af Steen Langstrup

Finale af Steen Langstrup

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
The award winning novel behind the terrifying motion picture. A novel in the tradition of The Texas Chainsaw Massacre, Hostel and Saw.

Denmark is in the finale. Everybody is watching the game at home. At the gas station out by the highway, the two young women working the night shift are expecting a quiet evening and very few customers.

However no customers means no witnesses. They have been chosen to star in a completely different show.

“Don’t cry, Agnes,” the clown says. “It’s only showbiz after all.” He moves the shears to his other hand. “I promise, I won’t kill you, okay?”
Agnes is hunched over in the chair as far as the ropes allow. Tears and drool are dripping from her chin. She turns her head a tiny bit and glances up at the clown, trying to read his eyes behind the mask.
“I promise,” he repeats. “I won’t kill you—and nobody else will either—until you beg us to do it.”

 
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Finale' af Steen Langstrup i de 278 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 70.152 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger af Steen Langstrup

Skønlitteratur
I lygternes skær af Steen Langstrup Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 81
Fra ryggen af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 94
Stikker af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 34,-
Skønlitteratur 82
Alt det hun ville ønske hun ikke forstod af Steen Langstrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 128,-
Skønlitteratur 68
Ø af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 37,-
Skønlitteratur
Pyromania af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 210,-
Skønlitteratur 76
9 før døden af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 148,-
Skønlitteratur 64
Katrine af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 77
Skadedyr og tulipaner af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 79
Fluernes hvisken af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 74
I skyggen af Sadd 1 af Lars Kjædegaard, Sara Blædel, Gretelise Holm og Steen Langstrup m.fl. Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 54,-
Faglitteratur 65
Spøgelserne på Frilandsmuseet af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 88,-

Andre bøger udgivet af 2 Feet Entertainment

Skønlitteratur 74
I skyggen af Sadd 1 af Lars Kjædegaard, Sara Blædel, Gretelise Holm og Steen Langstrup m.fl. Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 54,-
Skønlitteratur 57
I skyggen af Sadd 2 af Lars Kjædegaard, Agnete Friis og Gretelise Holm m.fl. Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 95,-
Skønlitteratur 68
Ø af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 37,-
Skønlitteratur 77
Skadedyr og tulipaner af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 82
Alt det hun ville ønske hun ikke forstod af Steen Langstrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 128,-
Skønlitteratur 65
Amerikansk olie af Steen Langstrup Paperback · Ebog
PRISER FRA KR. 97,-
Skønlitteratur 56
Den hvilende ondskab af Steen Langstrup Paperback · Ebog
PRISER FRA KR. 54,-
Skønlitteratur 81
Fra ryggen af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 79
Fluernes hvisken af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 64
Katrine af Steen Langstrup Paperback · Ebog · Lydbog
UDSOLGT FRA FORLAGET
Skønlitteratur 94
Stikker af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 34,-
Skønlitteratur 76
9 før døden af Steen Langstrup Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 148,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 62
Hende der må dø af David Lagercrantz Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 81
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 78
Serotonin af Michel Houellebecq Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 80
Vådeskud af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 87,-
Skønlitteratur 74
Proxy af Steffen Jacobsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 88
Ræk mig stjernerne af Jojo Moyes Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 67
Mørkeland af Niels Krause-Kjær Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 81
Frank vender hjem af Kristian Bang Foss Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 93
Harry Potter og Flammernes Pokal af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 83
Kniv af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 74
Ternet Ninja 2 af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 119,-
Skønlitteratur 80
Smaragdsliberen af Anne-Cathrine Riebnitzsky Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 66
Dengang dinosaurerne var små af Kaspar Colling Nielsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 28,-
Skønlitteratur 79
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 61,-
Skønlitteratur 77
Ternet Ninja af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 89
Har døden taget noget fra dig så giv det tilbage af Naja Marie Aidt Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 83,-
Skønlitteratur 58
Manden der søgte sin skygge af David Lagercrantz Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 71
Tyverier af Thomas Korsgaard Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-