Oracle's War af David Hair og Cath Mayo

Oracle's War af David Hair og Cath Mayo

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
Gods and mortals collide in the thrilling second installment in the historical Greek fantasy the Olympus Series.

When Prince Odysseus is sent on a quest to recover his family honour, he’s led to Delos where a mysterious new prophecy has captivated the gods.

Caught in a tangled web of intrigue, he discovers that this prophecy is tied to his own destiny and the fate of his patron goddess, Athena.

With the future of his people hanging by a thread, Odysseus, the daemon Bria, the hero Diomedes and a small band of loyal Ithacans, must unveil the truth before it’s too late. But opposing them is Tiresias, the greatest seer of the age, who will do anything to burn his own vision onto the face of history.

Caught between the prophecy, the gods and his mortal enemies, Odysseus must start a war: one that may be impossible to win...

Oracle’s War, second in the epic Olympus Series, is perfect for fans of David Gemmell and Madeline Miller.
David Hair is an award-winning New Zealand YA and Adult fantasy writer, and the author of sixteen novels. He's joined his considerable skill and expertise with Cath Mayo to create the Olympus Series, an adult historical fantasy drawing on ancient Greek Mythology, following the adventures of Odysseus as he navigates the dangerous world of the Greek Gods.Cath Mayo is a New Zealand YA, Children and Adult fiction author. Her two published YA historical novels are both set in Ancient Greece and her first novel received a Storylines Notable Book Award for Young Adult Fiction in 2014. She's joined her considerable skill and expertise with David Hair to create the Olympus Series, an adult historical fantasy drawing on ancient Greek Mythology, following the adventures of Odysseus as he navigates the dangerous world of the Greek Gods.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Oracle's War' af David Hair og Cath Mayo i de 400 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 96.256 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 64,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 89
Stolthed og fordom af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur 75
Krokodillevogteren af Katrine Engberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 78
Hvor der er fugle af Maren Uthaug Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 68
Afsporet af Michael Katz Krefeld Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Faglitteratur 73
Takt og Tone af Emma Gad Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 72
Djævelen i hullet af Leif Davidsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 65,-
Skønlitteratur 79
Haabet af Mich Vraa Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 85,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 93
Det ender med os af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 75
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 68
Uglens øje af Sissel-Jo Gazan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 76
Det er de danske som flygter af Erik Valeur og Lise Ringhof Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 115,-
Skønlitteratur 80
Natrium Chlorid af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur
Bloddue af Dennis Jürgensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 199,-
Skønlitteratur 81
Annas sang af Benjamin Koppel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 75
Lenins bodyguard af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Skønlitteratur 73
Blomsterdalen af Niviaq Korneliussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur 83
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 84
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 71
SULT af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 36,-
Skønlitteratur 65
Vand til blomster af Valérie Perrin Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 82
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 83
Forbandede kærlighed af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 68
Det vågne hjerte af Merete Pryds Helle Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 76
Kvæler af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 72
Tre dage i april af Mich Vraa og Jesper Bugge Kold Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Skønlitteratur 67
Den røde glente af Elsebeth Egholm Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-