She Who Lies af Alex Kane

She Who Lies af Alex Kane

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
Blood is thicker than water, the family bond stronger than any other.

A gripping psychological thriller that will hook you from page one - the perfect read for fans of C.L. Taylor, T.M. Logan, and Adele Parks.

The Laird-Shaw family live a life most only dream about. Self-made millionaires Gavin Shaw and Stevie Laird built their business from humble roots to global turnover, Stevie’s wife – and Gavin’s sister – Eva is never out of the style pages. At the same time, daughter Carla uses her vast following as an Instagram influencer to shine a spotlight on mental health issues.

But behind the glamour lies a web of lies; hidden secrets so explosive that they would bring this family dynasty crashing down. But someone out there knows the truth... and now they’re stepping out of the shadows to reveal the dark heart of the Laird-Shaw family.

Because when the truth comes to light, there’s nowhere to hide...and all the money in the world can’t save this family from themselves.Alex Kane is a psychological thriller writer who lives in Glasgow. She is a huge fan of the genre, with her favourite authors in the genre being Lisa Hall, BA Paris and Sarah Stovell. If she is not writing, she can be found playing with her cat, reading, or drinking tea and/or gin (sometimes all of the above). She is the bestselling author of ''Angels'' and ''No Looking Back''.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'She Who Lies' af Alex Kane i de 401 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 98.584 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 28,-
Skønlitteratur 75
Krokodillevogteren af Katrine Engberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 78
Hvor der er fugle af Maren Uthaug Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 89
Stolthed og fordom af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 65,-
Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Faglitteratur 73
Takt og Tone af Emma Gad Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 76
Blækhat af Sissel-Jo Gazan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 84
Dræb ikke en sangfugl af Harper Lee Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 78,-
Skønlitteratur 79
Haabet af Mich Vraa Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 52
Drømmene maler virkeligheden af Tobias Rahim  
PRISER FRA KR. 219,-
Skønlitteratur 76
11% af Maren Uthaug Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 170,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 70
Kriger uden maske af Hanne-Vibeke Holst Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 86
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 81
Blodmånen af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 74
Hvis vi ikke taler om det af Leonora Christina Skov Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 62
Elins død af Sara Blædel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 180,-
Skønlitteratur 82
Pige, 1983 af Linn Ullmann Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 71
Julegrisen af J.K. Rowling Ebog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 80
Natrium Chlorid af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 60
Skyggeriget af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 170,-
Skønlitteratur 93
Det ender med os af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 80
Harry Potter og Fønixordenen (illustreret) af J.K. Rowling Indbundet bog
PRISER FRA KR. 338,-
Skønlitteratur 63
Det brændende blad af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 75
Om udregning af rumfang I af Solvej Balle Hæftet bog
PRISER FRA KR. 197,-
Skønlitteratur 83
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 82
Annas sang af Benjamin Koppel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 75
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 79
Lenins bodyguard af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Skønlitteratur 54
Enkernes land af Jeanette Varberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 180,-
Skønlitteratur 93
Harry Potter og De Vises Sten (illustreret) af J.K. Rowling Indbundet bog
PRISER FRA KR. 261,-
Skønlitteratur 74
Blomsterdalen af Niviaq Korneliussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 75,-