She Who Lies af Alex Kane

She Who Lies af Alex Kane

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
Blood is thicker than water, the family bond stronger than any other.

A gripping psychological thriller that will hook you from page one - the perfect read for fans of C.L. Taylor, T.M. Logan, and Adele Parks.

The Laird-Shaw family live a life most only dream about. Self-made millionaires Gavin Shaw and Stevie Laird built their business from humble roots to global turnover, Stevie’s wife – and Gavin’s sister – Eva is never out of the style pages. At the same time, daughter Carla uses her vast following as an Instagram influencer to shine a spotlight on mental health issues.

But behind the glamour lies a web of lies; hidden secrets so explosive that they would bring this family dynasty crashing down. But someone out there knows the truth... and now they’re stepping out of the shadows to reveal the dark heart of the Laird-Shaw family.

Because when the truth comes to light, there’s nowhere to hide...and all the money in the world can’t save this family from themselves.Alex Kane is a psychological thriller writer who lives in Glasgow. She is a huge fan of the genre, with her favourite authors in the genre being Lisa Hall, BA Paris and Sarah Stovell. If she is not writing, she can be found playing with her cat, reading, or drinking tea and/or gin (sometimes all of the above). She is the bestselling author of ''Angels'' and ''No Looking Back''.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'She Who Lies' af Alex Kane i de 380 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 91.047 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 89
Stolthed og fordom af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 78
Kort over Paradis af Knud Romer Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 78
Hvor der er fugle af Maren Uthaug Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 75
Krokodillevogteren af Katrine Engberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 68
Afsporet af Michael Katz Krefeld Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 44,-
Skønlitteratur 79
Haabet af Mich Vraa Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 88
1984 af George Orwell Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 42,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 64,-
Skønlitteratur 73
Stormfulde højder af Emily Brontë Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 83
Natrium Chlorid af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 156,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 127,-
Skønlitteratur 73
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 71
Aldrig af Ken Follett Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 79
Skønne verden, hvor er du af Sally Rooney Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 78
Normale mennesker af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur 74
Blomsterdalen af Niviaq Korneliussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur 68
Imperiet af Michael Katz Krefeld Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 114,-
Skønlitteratur 76
Efter åndemaneren af Kim Leine Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 69
Julegrisen af J.K. Rowling Ebog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 74
Opløst af Sara Blædel og Mads Peder Nordbo Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 8,-
Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur 79
Vindens port af Anne-Cathrine Riebnitzsky Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 183,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 75,-
Skønlitteratur 86
Store Kongensgade 23 af Søren Ulrik Thomsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 74,-
Skønlitteratur 69
I ruiner af Morten Pape Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 60
Pigen i violinen af Knud Romer Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 165,-
Skønlitteratur 61
Barnet fra Thy af Maria Helleberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 77
Kvinde set fra ryggen af Jesper Wung-Sung Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 84
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 83
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 77
Kvæler af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-