Fandom af Anna Day

Fandom Pas på, hvad du ønsker dig af Anna Day

76

/100

Virkelig god bog
ifølge 4 anmeldere
De drømmer om at være med i deres yndlingsbog – men da drømmen går i opfyldelse viser den sig at være et mareridt. Violet og hendes bror er sammen med to venner på vej til Comic-Con, en kæmpe messe for popkultur. Her skal de møde deres idol, Willow, som er hovedperson i filmatiseringen af deres yndlingsbog. Vennerne drømmer om at være en del af bogens fiktive univers, og kort efter mødet går drømmen på mystisk vis i opfyldelse. Da de fire venner bliver draget ind i handlingen og filmens heltinde dør, bliver Violet nødt til at spille hendes rolle, så de kan finde en måde at komme tilbage til virkeligheden på med livet i behold.
90/100
BE
fra Bookeater

anmeldt 2018.11.28

80/100
R
fra Reading raindrops

anmeldt 2019.02.21

Imponerende debutromanPerfekt til fans af The Hunger Games og Divergent
80/100
BE
fra Bech's Books

anmeldt 2018.11.19

En nervepirrende YA-roman
60/100
EL
fra Eva Lucia

anmeldt 2019.04.29

Medrivende ... man keder sig aldrig

Andre bøger udgivet af Politikens Forlag

Skønlitteratur 82
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 57
Befrielsens øjeblik - Samtaler med Lars Løkke Rasmussen af Kirsten Jacobsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Faglitteratur
Stærk, let og mæt af Anne Hjernøe Indbundet bog
PRISER FRA KR. 160,-
Faglitteratur
Ny krop på 4 uger af Michelle Kristensen Indbundet bog
PRISER FRA KR. 180,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 83,-
Skønlitteratur 78
Frit fald af Elsebeth Egholm Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Faglitteratur 57
Hovedspringere af Carsten Jensen  
PRISER FRA KR. 30,-
Faglitteratur 80
Keto af Jane Faerber Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 151,-
Skønlitteratur 81
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 39,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 82
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 68
Mørkeland af Niels Krause-Kjær Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 149,-
Skønlitteratur 57
Befrielsens øjeblik - Samtaler med Lars Løkke Rasmussen af Kirsten Jacobsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Skønlitteratur 74
Kampen om tronen af George R.R. Martin Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 80
Serotonin af Michel Houellebecq Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 70
ILD & BLOD af George R.R. Martin Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 77
Ternet Ninja af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 72
Det gyldne bur af Camilla Läckberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 83,-
Skønlitteratur 74
After 1: Mødet af Anna Todd Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 28,-
Skønlitteratur 81
Mørket kalder af Michael Katz Krefeld Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 78
Frit fald af Elsebeth Egholm Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 82
Det bliver ikke væk af Jørgen Leth Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur
Børnerim af Halfdan Rasmussen Indbundet bog
PRISER FRA KR. 129,-
Skønlitteratur 79
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 65
Den tredje søster af Sara Blædel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 80
Smaragdsliberen af Anne-Cathrine Riebnitzsky Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 60
Helenas hemmelighed af Lucinda Riley Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 58
Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 68,-