Fandom af Anna Day

Fandom Pas på, hvad du ønsker dig af Anna Day

74

/100

Virkelig god bog
ifølge 5 anmeldere
De drømmer om at være med i deres yndlingsbog – men da drømmen går i opfyldelse viser den sig at være et mareridt. Violet og hendes bror er sammen med to venner på vej til Comic-Con, en kæmpe messe for popkultur. Her skal de møde deres idol, Willow, som er hovedperson i filmatiseringen af deres yndlingsbog. Vennerne drømmer om at være en del af bogens fiktive univers, og kort efter mødet går drømmen på mystisk vis i opfyldelse. Da de fire venner bliver draget ind i handlingen og filmens heltinde dør, bliver Violet nødt til at spille hendes rolle, så de kan finde en måde at komme tilbage til virkeligheden på med livet i behold.
90/100
BE
fra Bookeater

anmeldt 2018.11.28

80/100
R
fra Reading raindrops

anmeldt 2019.02.21

Imponerende debutromanPerfekt til fans af The Hunger Games og Divergent
80/100
BE
fra Bech's Books

anmeldt 2018.11.19

En nervepirrende YA-roman
67/100
LF
Glimrende anmeldelse fra Læsehest med fantasy

anmeldt 2019.06.05

Spændende og fyldt med humor
60/100
EL
fra Eva Lucia

anmeldt 2019.04.29

Medrivende ... man keder sig aldrig

Andre bøger udgivet af Politikens Forlag

Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Biografier og erindringer 83
Kim Larsen af Jens Andersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 78
Guds bedste børn af Morten Pape Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 81
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Biografier og erindringer 77
Ser du månen, Daniel af Puk Damsgård Andersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 75,-
Ungdomsbog 87
En flænge i himlen af John Green Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 60,-
Skønlitteratur 78
Selfies af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 73
Kvinden i toget af Paula Hawkins Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 82
Kniv af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 66
Mørkeland af Niels Krause-Kjær Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 69
Et rigtigt liv af Katrine Marie Guldager Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 73
Ternet Ninja 2 af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 119,-
Skønlitteratur 78
Serotonin af Michel Houellebecq Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 71
Det gyldne bur af Camilla Läckberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 78
Guds bedste børn af Morten Pape Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 77
Ternet Ninja af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 77
After 1: Mødet af Anna Todd Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 85
Min geniale veninde af Elena Ferrante Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 50,-
Skønlitteratur 80
Smaragdsliberen af Anne-Cathrine Riebnitzsky Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 79
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 61,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 28,-
Skønlitteratur 81
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur 65
Den tredje søster af Sara Blædel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 90,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 77,-