Fandom af Anna Day

Fandom Pas på, hvad du ønsker dig af Anna Day

74

/100

Virkelig god bog
ifølge 5 anmeldere
De drømmer om at være med i deres yndlingsbog – men da drømmen går i opfyldelse viser den sig at være et mareridt. Violet og hendes bror er sammen med to venner på vej til Comic-Con, en kæmpe messe for popkultur. Her skal de møde deres idol, Willow, som er hovedperson i filmatiseringen af deres yndlingsbog. Vennerne drømmer om at være en del af bogens fiktive univers, og kort efter mødet går drømmen på mystisk vis i opfyldelse. Da de fire venner bliver draget ind i handlingen og filmens heltinde dør, bliver Violet nødt til at spille hendes rolle, så de kan finde en måde at komme tilbage til virkeligheden på med livet i behold.
90/100
BE
fra Bookeater

anmeldt 2018.11.28

80/100
R
fra Reading raindrops

anmeldt 2019.02.21

Imponerende debutroman Perfekt til fans af The Hunger Games og Divergent
80/100
BE
fra Bech's Books

anmeldt 2018.11.19

En nervepirrende YA-roman
67/100
LF
Glimrende anmeldelse fra Læsehest med fantasy

anmeldt 2019.06.05

Spændende og fyldt med humor
60/100
EL
fra Eva Lucia

anmeldt 2019.04.29

Medrivende ... man keder sig aldrig

Andre bøger udgivet af Politikens Forlag

Biografier og erindringer 77
Om de fleste og det meste af Lars Løkke Rasmussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 69
Som natten kender stjernerne af Elsebeth Egholm Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Faglitteratur 72
Størst af alt af Lone Frank Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 68
I Guds rige af Anne-Grethe Bjarup Riis Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 7,-
Skønlitteratur 71
Skyggedanseren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 69
Pigen under træet af Sara Blædel Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 86
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Biografier og erindringer 74
Det ensomme hjerte af Tom Buk-Swienty Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Skønlitteratur 82
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Faglitteratur 88
Valdemarsro - aftensmad af Ann-Christine Hellerup Brandt Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 145,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 73
Vinger af sølv af Camilla Läckberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 128,-
Skønlitteratur 83
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 127,-
Skønlitteratur 78
Margrete I af Anne Lise Marstrand-Jørgensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur
Aftentid og morgengry af Ken Follett Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 69
Som natten kender stjernerne af Elsebeth Egholm Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 82
De stumme piger af Steffen Jacobsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 76
Mit arbejde af Olga Ravn Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur 82
Kongeriget af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 86
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 115,-
Skønlitteratur 80
Ustyrligt blod af Robert Galbraith Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 68
I Guds rige af Anne-Grethe Bjarup Riis Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 7,-
Skønlitteratur 71
Det gyldne bur af Camilla Läckberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur 77
Voksnes løgnagtige liv af Elena Ferrante Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 88
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 71
Skyggedanseren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 69
Pigen under træet af Sara Blædel Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 85
Tour de chambre af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 76
Blomsterdalen af Niviaq Korneliussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 72,-
Skønlitteratur 73
Det er de danske som flygter af Erik Valeur og Lise Ringhof Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 151,-
Skønlitteratur 76
After 1: Mødet af Anna Todd Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 56,-
Skønlitteratur 86
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Skønlitteratur 84
Indtil vanvid, indtil døden af Kirsten Thorup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 113,-