Fandom af Anna Day

Fandom Pas på, hvad du ønsker dig af Anna Day

74

/100

Virkelig god bog
ifølge 5 anmeldere
De drømmer om at være med i deres yndlingsbog – men da drømmen går i opfyldelse viser den sig at være et mareridt. Violet og hendes bror er sammen med to venner på vej til Comic-Con, en kæmpe messe for popkultur. Her skal de møde deres idol, Willow, som er hovedperson i filmatiseringen af deres yndlingsbog. Vennerne drømmer om at være en del af bogens fiktive univers, og kort efter mødet går drømmen på mystisk vis i opfyldelse. Da de fire venner bliver draget ind i handlingen og filmens heltinde dør, bliver Violet nødt til at spille hendes rolle, så de kan finde en måde at komme tilbage til virkeligheden på med livet i behold.
90/100
BE
fra Bookeater

anmeldt 2018.11.28

80/100
R
fra Reading raindrops

anmeldt 2019.02.21

Imponerende debutromanPerfekt til fans af The Hunger Games og Divergent
80/100
BE
fra Bech's Books

anmeldt 2018.11.19

En nervepirrende YA-roman
67/100
LF
Glimrende anmeldelse fra Læsehest med fantasy

anmeldt 2019.06.05

Spændende og fyldt med humor
60/100
EL
fra Eva Lucia

anmeldt 2019.04.29

Medrivende ... man keder sig aldrig

Andre bøger udgivet af Politikens Forlag

Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Biografier og erindringer 77
Ser du månen, Daniel af Puk Damsgård Andersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 78
Selfies af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Faglitteratur 96
Valdemarsro - aftensmad af Ann-Christine Hellerup Brandt Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 150,-
Faglitteratur 87
Keto af Jane Faerber Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 150,-
Faglitteratur 58
Livsopgaver af Svend Brinkmann og Katrine Marie Guldager Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 86
Solo af Jesper Stein Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 79
Mordet på en havfrue af Thomas Rydahl og A. J. Kazinski Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 83,-
Skønlitteratur 69
Den grænseløse af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 68,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 74
Ternet Ninja 2 af Anders Matthesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 119,-
Skønlitteratur 62
Hende der må dø af David Lagercrantz Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 66
Søstrene fra Thy af Maria Helleberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 80
Vådeskud af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 122,-
Skønlitteratur 70
Den anden dødssynd af Jan Guillou Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 81
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 138,-
Skønlitteratur 83
Kniv af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 78
Serotonin af Michel Houellebecq Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 74
Proxy af Steffen Jacobsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 77
Rejsende af Olga Tokarczuk Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 41,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 28,-
Skønlitteratur 93
Harry Potter og Flammernes Pokal af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 89
Har døden taget noget fra dig så giv det tilbage af Naja Marie Aidt Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 78
Selfies af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 66
Dengang dinosaurerne var små af Kaspar Colling Nielsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 80
Frank vender hjem af Kristian Bang Foss Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 88
Ræk mig stjernerne af Jojo Moyes Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 159,-
Skønlitteratur 58
Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 74,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 87,-
Skønlitteratur 67
Mørkeland af Niels Krause-Kjær Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 70
Det mystiske bibliotek af Haruki Murakami Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 83
Tjenerindens fortælling af Margaret Atwood Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 87,-