Fandom af Anna Day

Fandom Pas på, hvad du ønsker dig af Anna Day

74

/100

Virkelig god bog
ifølge 5 anmeldere
De drømmer om at være med i deres yndlingsbog – men da drømmen går i opfyldelse viser den sig at være et mareridt. Violet og hendes bror er sammen med to venner på vej til Comic-Con, en kæmpe messe for popkultur. Her skal de møde deres idol, Willow, som er hovedperson i filmatiseringen af deres yndlingsbog. Vennerne drømmer om at være en del af bogens fiktive univers, og kort efter mødet går drømmen på mystisk vis i opfyldelse. Da de fire venner bliver draget ind i handlingen og filmens heltinde dør, bliver Violet nødt til at spille hendes rolle, så de kan finde en måde at komme tilbage til virkeligheden på med livet i behold.
90/100
BE
fra Bookeater

anmeldt 2018.11.28

80/100
R
fra Reading raindrops

anmeldt 2019.02.21

Imponerende debutroman Perfekt til fans af The Hunger Games og Divergent
80/100
BE
fra Bech's Books

anmeldt 2018.11.19

En nervepirrende YA-roman
67/100
LF
Glimrende anmeldelse fra Læsehest med fantasy

anmeldt 2019.06.05

Spændende og fyldt med humor
60/100
EL
fra Eva Lucia

anmeldt 2019.04.29

Medrivende ... man keder sig aldrig

Andre bøger udgivet af Politikens Forlag

Skønlitteratur 86
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 75
Satans sommer af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 71
Skyggedanseren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 68
Pigen under træet af Sara Blædel Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 67,-
Biografier og erindringer 77
Ser du månen, Daniel af Puk Damsgård Andersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 79
Vi er kortvarigt smukke her på jorden af Ocean Vuong Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Faglitteratur 88
Valdemarsro - aftensmad af Ann-Christine Hellerup Brandt Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 80
Tabita af Iben Mondrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 75
Vildskud af Julie Hastrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 83
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 127,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 115,-
Skønlitteratur 86
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 85
Tour de chambre af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 86
Indtil vanvid, indtil døden af Kirsten Thorup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 111,-
Skønlitteratur 75
Satans sommer af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 78
Normale mennesker af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 69,-
Skønlitteratur 71
Skyggedanseren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 83
Dødevaskeren af Sara Omar Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 77
Forræderens børn af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur
Twilight (5) - Midnatssol af Stephenie Meyer Indbundet bog
PRISER FRA KR. 199,-
Skønlitteratur 68
Pigen under træet af Sara Blædel Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 67,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 79
Vi er kortvarigt smukke her på jorden af Ocean Vuong Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 76
En lykkelig slutning af Maren Uthaug Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 131,-
Skønlitteratur 69
Vaniljehuset af Mich Vraa Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 80
Tabita af Iben Mondrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 145,-
Skønlitteratur 88
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 78
Frank vender hjem af Kristian Bang Foss Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 110,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 61,-
Skønlitteratur 75
Vildskud af Julie Hastrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 78
Vådeskud af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 86
Alt må vige for natten af Delphine de Vigan Paperback · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 75,-