The Unbroken af Alex Caan

The Unbroken af Alex Caan

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
A gripping, suspenseful thriller from crime writer, Alex Caan, perfect for fans of Judith Cutler, J M Dalgliesh, and Lisa Stone.

It was the wedding of the year. Millie Beaumont marrying billionaire playboy Oscar Hayat, the eyes of the world watching. But the dream turns into a nightmare when Millie and Oscar are brutally abducted while on honeymoon. Millie is killed, her body dumped in London. Oscar is still missing...

Enter DS Moomy Khan and DI Sarah Heaton - not your typical police officers. Moomy is running from her own troubled past, while Sarah is having to live with the hard choices she has made. Yet they will stop at nothing to find Millie’s murderers and track down Oscar. Only a family as high profile as the Hayats have enemies lurking in every corner - have they taken the ultimate revenge, or is someone else behind the death and kidnapping?

And can Moomy and Sarah find Oscar - before time runs out and he suffers the same fate as his wife?Alex Caan has spent over a decade working in Information Systems Security for several government organisations and is currently specialising in Terrorism Studies. A lifetime passion for writing eventually led to Alex successfully completing an MA in Creative Writing, and writing Cut to the Bone. Cut to the Bone has been a Kindle Number 1 bestseller, was picked as a WH Smith 'Everyone's Talking About' book of the week, chosen as Sainsbury's best of summer reads and was Angela Marson's pick for crime novel recommendation of the year. Alex Caan was also a rising star on Amazon in 2016. Alex then took a different direction for his next novel, writing as Alex Khan, for the scandalous Bollywood Wives, which was another Kindle Number 1 bestseller.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'The Unbroken' af Alex Caan i de 353 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 89.101 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 88
1984 af George Orwell Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 73
Stormfulde højder af Emily Brontë Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 88
Processen af Franz Kafka Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Biografier og erindringer 88
Anne Franks dagbog af Anne Frank Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 79
Nora af Merete Pryds Helle Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-
Faglitteratur 83
Fra alle os til alle jer af Disney Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 86
Vredens druer af John Steinbeck Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 27,-
Skønlitteratur
Enten-eller af Søren Kierkegaard Hæftet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 22,-
Skønlitteratur 80
Emma af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 17,-
Skønlitteratur 76
Den gamle mand og havet af Ernest Hemingway Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Faglitteratur
Den store antiinflammatoriske kostguide af Anne Larsen og Martin Kreutzer Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 82
Skønne verden, hvor er du af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-
Skønlitteratur 76
Det er de danske som flygter af Erik Valeur og Lise Ringhof Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 84
Store Kongensgade 23 af Søren Ulrik Thomsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 74,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 25,-
Skønlitteratur 84
Gladiator af Jens Henrik Jensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 73
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 66
Box af Camilla Läckberg og Henrik Fexeus Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 29,-
Skønlitteratur 78
Kvæler af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 84
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 16,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 78
Normale mennesker af Sally Rooney Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 78
Kvinde set fra ryggen af Jesper Wung-Sung Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 15,-
Skønlitteratur 79
Vinterland af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 82
Margrete I af Anne Lise Marstrand-Jørgensen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 85
Offer 2117 af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 16,-
Skønlitteratur 74
Opløst af Sara Blædel og Mads Peder Nordbo Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 73
Hvis vi ikke taler om det af Leonora Christina Skov Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 26,-
Skønlitteratur 87
Kastanjemanden af Søren Sveistrup Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 75
Satans sommer af Kim Faber og Janni Pedersen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 94
Det ender med os af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 12,-
Skønlitteratur 75
Alt det jeg aldrig fortalte dig af Celeste Ng Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 27,-
Skønlitteratur 81
Et lille liv af Hanya Yanagihara Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 14,-