The Voice From the Ground af Inger Gammelgaard Madsen

The Voice From the Ground af Inger Gammelgaard Madsen

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
A child gone missing, a police officer plagued by his past, and an interesting case waiting to be solved...

Following an argument with her older brother, 7-year-old Lilly Danielsen takes the family dog for a walk. But when she doesn't return home, her mum starts to worry. Has she not returned because of lingering anger, or has something more sinister happened to her?

American police officer Mason Teilmann is enjoying a more relaxing job at the Central and West Jutland Police than he did back in his native New Orleans, where he worked as a Child Homicide Detective.

However, he is still haunted by spectres from his past, even though his Danish wife has tried her best to help him move on. When he is assigned the case of Lilly Danielsen's disappearance, he ends up needing all his US training and experience. But unpleasant memories are still creeping back in...

The first novel in the series, ´The Voice From the Ground´ is a captivating read and is ideal for fans of Karin Slaughter, Tess Geritsen, and Ian Rankin.Inger Gammelgaard Maden is a prolific Danish crime writer, most famous for her Rolando Benito detective series. She has always been creative and was a graphic designer before returning to her first love, writing. Deeply fascinated by police work and forensics, crime fiction was a natural progression, and true crime events inspire all her stories. The 'Teilmann' series was picked as an Audible Original title and published in four languages.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'The Voice From the Ground' af Inger Gammelgaard Madsen i de 401 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 98.549 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger af Inger Gammelgaard Madsen

Skønlitteratur
Stemmen fra jorden af Inger Gammelgaard Madsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur
Username: Doll Child af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
Une voix en enfer af Inger Gammelgaard Madsen Ebog
PRISER FRA KR. 14,-
Skønlitteratur
Die Stimme aus der Erde af Inger Gammelgaard Madsen Ebog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
Falkejagt af Inger Gammelgaard Madsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur
Obce wtargnięcie af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-
Skønlitteratur 65
Nattelinjen af Inger Gammelgaard Madsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur
Svuren till tystnad af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur 50
Fartdjævlen af Inger Gammelgaard Madsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 56,-
Skønlitteratur
Okänd inkräktare af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
Mord på begäran af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
Zabójstwo na żądanie af Inger Gammelgaard Madsen Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 32,-

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 56,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 78
Hvor der er fugle af Maren Uthaug Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Skønlitteratur 75
Krokodillevogteren af Katrine Engberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 56,-
Skønlitteratur 89
Stolthed og fordom af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Faglitteratur 73
Takt og Tone af Emma Gad Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 27,-
Skønlitteratur 76
Blækhat af Sissel-Jo Gazan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 56,-
Skønlitteratur 78
Kort over Paradis af Knud Romer Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 88
1984 af George Orwell Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 52
Drømmene maler virkeligheden af Tobias Rahim  
PRISER FRA KR. 225,-
Skønlitteratur 76
11% af Maren Uthaug Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 136,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 83
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 86
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur 70
Kriger uden maske af Hanne-Vibeke Holst Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 81
Blodmånen af Jo Nesbø Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 74
Hvis vi ikke taler om det af Leonora Christina Skov Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 61,-
Skønlitteratur 71
Julegrisen af J.K. Rowling Ebog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur 62
Elins død af Sara Blædel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 80
Natrium Chlorid af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 93
Det ender med os af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 60
Skyggeriget af Kim Faber og Janni Pedersen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 79
Harry Potter og Fønixordenen (illustreret) af J.K. Rowling Indbundet bog
PRISER FRA KR. 338,-
Skønlitteratur 64
Det brændende blad af Katrine Engberg Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 83
Harry Potter og De Vises Sten af J.K. Rowling Hæftet bog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 75
Om udregning af rumfang I af Solvej Balle Hæftet bog
PRISER FRA KR. 197,-
Skønlitteratur 75
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-
Skønlitteratur 82
Annas sang af Benjamin Koppel Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur 54
Enkernes land af Jeanette Varberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 144,-
Skønlitteratur 82
Pige, 1983 af Linn Ullmann Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 96,-
Skønlitteratur 93
Harry Potter og De Vises Sten (illustreret) af J.K. Rowling Indbundet bog
PRISER FRA KR. 261,-
Skønlitteratur 74
Blomsterdalen af Niviaq Korneliussen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 64,-
Skønlitteratur 79
Lenins bodyguard af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 112,-