Love Holds the Cards af Barbara Cartland

Love Holds the Cards af Barbara Cartland

?

/100

Endnu ingen
anmeldelser
Accustomed to spending fortunes on fast women and high living, Lord Wynchingham is horrified to lose a fortune in a card game and then finds that he is almost bankrupt.

So when Tina Croome, his beautiful orphaned Ward, throws herself on his mercy he says that there is nothing he can do. Unless, she suggests, he uses the last of his credit to launch her into London Society and quickly attract a rich husband.

Soon she has a long list of suitors, including the wealthy but odious Lord Welton who Tina reluctantly agrees to marry to save Lord Wynchingham. The more she comes to despise her fiancé, the deeper she falls in love with Lord Wyncingham. But it is too late to prevent the arranged marriage? Cue her evil cousin Claude who arrives on the scene with a mad kidnapping scheme.

A fun, feisty, exciting romance, Cartland once again delivers a fast-paced, action-packed love story. Perfect for fans of Georgette Heyer, Julia Quinn, and Ginny Dye. In her lifetime, British author Barbara Cartland wrote over 700 novels and was most famous for her contemporary and historical romances. A prominent figure in London society, the young Cartland began her writing career as a gossip columnist for the Daily Express. It was partying in 1920's London that gave her inspiration for her first book, ''Jigsaw'', a racy society thriller. After marrying into the McCorquodale family, she began writing romance and holds a Guinness World Record for the most number of books published in one year: 191. Her books have been translated into many different languages, as well as adapted for stage and screen. She is beloved the world over and even counts the young Princess Diana as one of her many fans.
?
Vi er endnu ikke stødt på en boganmeldelse af 'Love Holds the Cards' af Barbara Cartland i de 401 aviser, blogs og andre medier, vi følger. Men vi har fundet 95.653 andre anmeldelser af bøger.

Andre bøger af Barbara Cartland

Skønlitteratur
Hjärtats musik af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur
Den lille flygtning af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 47,-
Skønlitteratur
Who Can Deny Love? af Barbara Cartland Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
Lovers in Lisbon af Barbara Cartland Lydbog
PRISER FRA KR. 65,-
Skønlitteratur
Kærlighed i Rom af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 45,-
Skønlitteratur
Kærlighedens pris af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 46,-
Skønlitteratur
De vreemde man af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 29,-
Skønlitteratur
The Magnificent Marriage af Barbara Cartland Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur
A Song of Love af Barbara Cartland Lydbog
PRISER FRA KR. 65,-
Skønlitteratur
De hartebreker af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 36,-
Skønlitteratur
Ave Noturna (A Eterna Coleção de Barbara Cartland 74) af Barbara Cartland Lydbog
PRISER FRA KR. 48,-
Skønlitteratur
Pigen fra Schweiz af Barbara Cartland Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 47,-

Andre bøger udgivet af SAGA Egmont

Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 78
Vi kunne alt af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 64,-
Skønlitteratur 83
Folkets skønhed af Merete Pryds Helle Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Biografier og erindringer 76
Som blad i høst af Uffe Ellemann-Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 90
Lykke-Per af Henrik Pontoppidan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 24,-
Skønlitteratur 89
Stolthed og fordom af Jane Austen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 35,-
Skønlitteratur 75
Krokodillevogteren af Katrine Engberg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 80,-
Faglitteratur 73
Takt og Tone af Emma Gad Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 31,-
Skønlitteratur 78
Kort over Paradis af Knud Romer Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 99,-
Skønlitteratur 94
Kongens Fald af Johannes V. Jensen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 30,-
Skønlitteratur 78
Hvor der er fugle af Maren Uthaug Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 132,-
Skønlitteratur 79
Haabet af Mich Vraa Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 85,-

Andre populære bøger i samme genre

Skønlitteratur 58
Uglens øje af Sissel-Jo Gazan Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 164,-
Skønlitteratur 78
Farskibet af Glenn Bech Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 74,-
Skønlitteratur 75
Man skulle nok have været der af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 137,-
Skønlitteratur 71
SULT af Tine Høeg Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 153,-
Skønlitteratur 71
Det vågne hjerte af Merete Pryds Helle Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 79
Manden i tre dele af Thomas Bagger Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 70,-
Skønlitteratur 74
Hvis der skulle komme et menneske forbi af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 89,-
Skønlitteratur 58
Det der ikke slår os ihjel af David Lagercrantz Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 77,-
Skønlitteratur 81
Meter i sekundet af Stine Pilgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 120,-
Skønlitteratur 85
Hvor flodkrebsene synger af Delia Owens Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 121,-
Skønlitteratur 66
Mord på kostskolen af Lucinda Riley Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 130,-
Skønlitteratur 80
En dag vil vi grine af det af Thomas Korsgaard Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 62,-
Skønlitteratur 80
Annas sang af Benjamin Koppel Indbundet bog · Ebog
PRISER FRA KR. 117,-
Skønlitteratur 76
Lenins bodyguard af Leif Davidsen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 135,-
Skønlitteratur 80
Natrium Chlorid af Jussi Adler-Olsen Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 150,-
Skønlitteratur 84
Den, der lever stille af Leonora Christina Skov Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 75
Stenens tid af Johan Ottosen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 40,-
Skønlitteratur 79
At skille sig af med en kat af Haruki Murakami Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 139,-
Skønlitteratur 93
Det ender med os af Colleen Hoover Hæftet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 55,-
Skønlitteratur 83
Kryb af Julie Hastrup Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 162,-
Skønlitteratur 75
Ædru af Jesper Stein Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 180,-
Skønlitteratur 76
Snehild af Anne-Marie Vedsø Olesen Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 100,-
Skønlitteratur 80
Når vi ikke længere forstår verden af Benjamin Labatut Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 161,-
Skønlitteratur 77
Kvinde set fra ryggen af Jesper Wung-Sung Indbundet bog · Ebog · Lydbog
PRISER FRA KR. 139,-